One plus 8 pro סקירה ומפרט טכני מלא

הטלפון שמתמודד על הכתר של הטלפון הטוב בעולם 2020. שהעולם ציפה לו והתאכזב מאט מהמחיר

תמונה סקירה וואן פלוס 8 פרו

 

הקדמה : 

וואן פלוס שמה לעצה למטרה לא להיות כמו שיאומי. בעוד שיאומי מציעה טלפונים זולים ומכוונת לשם, וואן פלוס מציעה טלפונים יוקרתיים עם כל החידושים הטכנולוגים הקיימים.

האם וואן פלוס הצליחה גם הפעם? התשובה היא כן ובגדול. עד היום בכל מכשיר של וואן פלוס שיצא, היה אפשר למצוא איזשהו פרט שהיה נראה כאילו החברה שכחה ממנו. אבל הפעם עם הוואן פלוס 8 פרו, וואן פלוס השיגה את המטרה.

 

עבור אל :

 


עיצוב :

העיצוב של מכשיר הדגל של One plus השנה בדגם ה 8 וה-8 פרו, לא השתנה הרבה מהשנה הקודמת. וזה טוב כי המכשיר של שנה שעברה ה 7 ו 7 פרו, היו מכשירים פורצי דרך בעיצוב.
אומנם השנה One Plus החליטו להיפטר מהמצלמה הנשלפת, לטובת חור סטנדרטי למצלמה הקדמית. דבר שנותן למכשיר עיצוב שיותר קרוב למכשירים של חברות אחרות. אבל גם כאן וואן פלוס נתנה את העיצוב שלה, כששמה את חור מצלמת הסלפי בפינת המכשיר ולא באמצע.
העיצוב של המכשיר פשוט מדהים, וניתן לראות שיש לנו מכשיר פרימיום בידיים.

משקל המכשיר עומד על 199 גרם לא כבד מידיי במיוחד לא למכשיר בגודל הזה. המסך בגודל 6.8 אינטש גדול ומרשים, עם תצוגה מקצה לקצה. המסך בהיר מאוד וכמובן שאיכות התמונה מרשימה מאוד, עם צפיפות פיקסלים של 513ppi.

הוואן פלוס 8 פרו מצופה בזכוכית גורילה גלאס 5. שזה אומר שהמכשיר שלכם מוגן בזכוכית חזקה, שלא תישבר בקלות.


 

 

איכות המסך:

הוואן פלוס 8 פרו מצוייד במסך איכותי מסוג Fluid Amoled בגודל 6.8 אניץ', ברזולוציה של 3168 על 1440 פיקסלים. המסך תומך בגם ב- +QHD. אבל שימוש ב- +QHD, יגמור את הבטרייה מהר יותר. לכן שימוש ב + Full HD יהיה יעיל יותר לשימושים ארוכים.

בהירות המסך נמדדת בניטים, והוואן פלוס 8 פרו מציעה בהירות מסך של עד 1,300 ניטים. שזה אומר מסך בהיר מאוד, אפילו בשמש חזקה תוכלו לראות הכל בטלפון בלי שום בעיה.

קצב הרענון של המסך גם הוא שודרג עם העדכונים האחרונים, ומגיע עד 120 הרץ. שזה אומר שתנועות במסך נראות טובות יותר, חלקות יותר וכמובן מהירות יותר.
הרץ או Hz היא צורת המדידה של קצב הרענון של המסך, כלומר כמה פעמים בשנייה תצוגת המסך מתעדכנת, כמה שהמספר גבוה יותר כך שינויים בתצוגה חלקים יותר ונעימים יותר לעין.


אולי פספסת :

 

 

ביצועים ונוחות שימוש :

ה-וואן פלוס 8 פרו מצויד במעבד החדיש ביותר ה- Qualcomm 865 האימתני, שנחשב למעבד המהיר בעולם המובייל. המעבד החזק הופך את הוואן פלוס 8 פרו לטלפון מהיר מאוד.
עם המעבד המתקדם והמהיר וליבות מהירות ביותר, יש כאן שילוב מנצח שנותן ביצועים מצוינים. כשמשתמשים בוואן פלוס 8 פרו, מרגישים שהוא מכשיר מהיר מאוד ונוח לשימוש.

המערכת הפעלה של ה- 8 פרו מבוסס על אנדרואיד 10 שעבר התאמה של החברה. לדעת רבים זה הממשק הנוח ביותר בעולם האנדרואיד.

בנוסף השנה וואן פלוס שילבו סוף סוף גם הגנה רשמית נגד מים, אבל חבל שזה רק בדגם זה.

 

נוחות שימוש :

המערכת הפעלה שעברה התאמה של וואן פלוס, נוחה מאוד ומאפשרת התאמה אישית של כעט כל דבר בממשק. עם זה הגדרות הראשוניות של המכשיר, גם מגיעות בצורה מאוד נוחה למי שלא רוצה להתעסק הרבה עם ההגדרות. 

 

מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב הוואן פלוס 8 פרו, מגיע עם 4 מצלמות:

  1. עדשת 48MP, עם עדשה קצת רחבה
  2. עדשת 16MP, עם עדשה אולטרה רחבה
  3. עדשת טלפוטו 8MP, זום אופטי עד X3
  4. עדשת 5MP, מצלמת פילטרים

 

מצלמה ראשונה היא המצלמה הראשית, עם חיישן 48MP שעבר שיפורי תוכנה. שזה אומר יכולת צילום טובה בתנאים רגילים. אבל היא עדיין לא ברמה של המצלמות של החברות הגדולות.

מצלמה שנייה עם חיישן 48MP. היא עדשה אולטרה רחבה, שמאפשרת לקלוט יותר מרחב בתמונה. אפשר להשוות צילום בעדשה רחבה לצילום מרוחק יותר, כמה שתתרחקו יותר כך המצלמה תצלם יותר.

מצלמה שלישית עם חיישן 8MP. היא עדשת טלפוטו. עדשת טלפוטו משמעותה היא שהעדשה מורכבת מכמה עדשות, דבר שמאפשר זום אופטי (כמו במצלמה רגילה ופשוטה שכדי לבצע זום העדשות זזות). שלא כמו זום דיגיטלי שפוגע באיכות התמונה, זום אופטי לא פוגע באיכות התמונה. המצלמה מאפשרת זום אופטי עד X3, שמצלם תמונות טובות, ועם זום דיגיטלי עד X30. כשמשתמשים בזום הדיגיטלי עד X10, התמונות יוצאות בסדר גמור. אבל אם מנסים לצלם תמונות עם זום דיגיטלי יותר מ- X10, התמונות יוצאות לא איכותיות בכלל.

מצלמה רביעית היא מצלמת פילטר, שהשימושיות שלה עדיין לא ברורה. המצלמה מציאה פילטרים מוזרים לבחירה, שכנראה לא ישמשו אתכם אף פעם.

מערך הצילום עבר שיפור ניכר מהשנה הקודמת, וזה בעיקר הודות לתוכנה. כנראה שוואן פלוס הבינה שצריך להשקיע בתוכנת המצלמה, כדיי לראות שפורים אמיתיים. התוצאות של המצלמות טובות מאוד, אבל עדיין לא ברמה של החברות הגדולות שזה קצת חבל.

מצלמות וואן פלוס 8 פרו
מערך הצילום בגב הוואן פלוס 8 פרו, מגיע עם 4 מצלמות

 

מצלמת הסלפי היא מצלמה עם חיישן של 16MP. זו מצלמה איכותית, ועם יכולת צילום של 30fps ומיצב תמונה אופטי, היא מצויינת לשיחות וידאו. עם יכולות צילום טובות.
ובקיצור: מצלמת סלפי מצוינת ואיכותית.

 

וידאו :

צילום הוידאו בדגם ה-8 פרו הוא טוב מאוד טוב. ניכר שוואן פלוס השקיעו כאן זמן ומאמץ לא קטן. ישנו מייצב אופטי לצילום יציב, והצבעים נראים מצוין בצילום וידאו.
יש אפשרויות שונות של צילום בהילוך איטי, או אפקטים שונים בעזרת המצלמה הרביעית (אפילו שיקוף של חומרים). ניכר שכאן השקיעו מאמץ לא קטן בכדיי להתמודד עם התחרות.


 

 

סוללה :

גודל הסוללה במכשיר הוא 4510 מילי אמפר, שזה אומר שלא תהיה בעיה למכשיר להחזיק יום שלם ללא טעינה.
בנוסף והשנה One plus הוסיפו טעינה אלחוטית מהירה. ובזה המכשיר הוא פורץ דרך אמיתי, לא סתם טעינה מהירה אלא טעינה מהירה של 30 ואט ואלחוטית! שזה יותר מהיר מטעינה חוטית מהירה של מכשירם רבים. וכמובן שיכולות הטעינה הרגילות של המכשיר עדיין קיימות, שזה כולל גם טעינה מהירה של 50% תוך חצי שעה בלבד.


 

 

איכות השמע והרמקולים :

איכות השמע במכשיר החדש טובה מאוד. עם רמקול יחיד בתחתית והדיבורית של הטלפון שמשמשת גם כרמקול נוסף. איכות השמע וחווית האזנה למוזיקה מצוינת.


 

 

עמידות (IP) ואבטחה:

השנה וואן פלוס החליטו סוף סוף להעניק אמידות רשמית למים ואבק בתקן IP68. שזה אומר שהטלפון עמיד במים בעומק של עד מטר. נכון שלמכשיר של שנה שעברה היה גם אמידות, אבל היא לא היית רשמית. זה לא אומר שאפשר לשחות עם המכשיר בים, אבל עכשיו יש יותר בטחון שמכשיר ישרוד אחרי טבילה לא צפויה במים.

אבטחה :

כמו בכמעט כל מכשירי האנדרואיד, גם בוואן פלוס 8 פרו יש סורק טביעת אצבע שמוחבא מתחת למסך.


 

 

שווה את המחיר ?

המכשיר החדש השנה הוואן פלוס 8 פרו יקר יותר מקודמיו, וכאן הבעיה הגדולה עם הוואן פלוס 8 פרו. בניגוד לשנים קודמות שהמכשירים של וואן פלוס היו זולים ביחס למתחרים. השנה החברה החליטה להעלות את המחיר לרמה של המתחרים. והבעיה היא ששוק המכשירים היקרים נשלט על ידי כמה חברות, וקשה מאוד להתחרות בהם. אבל הפעם וואן פלוס באמת הצליחה להוציא מכשיר מצוין. האם וואן פלוס תצליח להוציא גם שנה הבאה טלפון ברמה כזאת ? הירשמו לרשימת התפוצה שלנו, ותגלו מיד כשוואן פלוס תשיק את המכשיר החדש שלה.

אין ספק שזה אחד המכשירים הטובים שיצאו השנה, ויכול להתמודד על התואר הטלפון הטוב בעולם. 

 

מפרט טכני :

כללי :
דגם : וואן פלוס 8 פרו
הושק ב : אפריל 2020
מידות : 165 מ"מ, 74 מ"מ, 8.5 מ"מ
משקל : 199 גרם
תמיכה ב-5G : כן
דור בלוטוס : 5.0
מעבד ואחסון :
מערכת הפעלה : אנדרואיד 10
מעבד : Octa-core 1×2.84 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.8 GHz Kryo 585
כמות ליבות : 8
שבב : Qualcomm Snapdragon 865
זיכרון עבודה (RAM) : 8GB / 16GB
שטח אחסון (ROM) : 256GB / 128GB
חריץ הרחבה : לא
תצוגה :
גודל מסך : 6.8 אינץ'
רזולוציה : 1,440 3,168X
צפיפות פיקסלים : 513 ppi
בהירות : עד 1,300 ניט
מסך מלא : יש
מצלמה :
מצלמת סלפי: איכותית מאוד – 16MP
מערך צילום אחורי: ארבע עדשות
מצלמה ראשונה: איכותית מאוד – 48MP
מצלמה שנייה: עדשה רחבה ו-48MP
מצלמה שלישית: עדשת טלפוטו זום אופטי 3X זום דיגיטלי 30X ו-8MP
מצלמה רביעית: מצלמת פילטר, 5MP
וידאו: 4K עד 60 פריימים לשנייה, Full HD עד 240 פריימים לשנייה
עמידות ואבטחה :
תקן IP : 68
שזה אומר : עמידות עד חצי שעה בעומק של עד מטר, ועמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה : יש
סורק טביעת אצבע : יש
סורק פנים : אין
סוללה :
סוג : lithium-Poly
קיבולת : 4,510 mAh
שווה לשעות מסך : 6-5 שעות מסך רצופות
כבל טעינה : USB C
טעינה מהירה : 30 דקות = 50% סוללה
טעינה אלחוטית : יש, תקן Qi. טעינה מהירה 30V.

 


 

כתיבת תגובה