טאבלט Galaxy Tab S6 סקירה

Galaxy Tab טאבלט דגם S6 מבית סמסונג, עם S-pin העט הייעודי של סמסונג

 

 

 

קודם כול :

הטאבלט עם מסך בגודל 10.5 אינץ' ומגיע עם מעבד סנאפדרגון 855 ומעבד גרפי אדרנו 640, הוא מגיע בשתי גרסאות אחת עם 6 ג'יגה RAM ו-128 ג'יגה לאחסון, ושנייה עם 8 ג'יגה RAM ו-256 ג'יגה לאחסון, אפשר להרחיב את הזיכרון עם כרטיס מיקרו עד טרה 1, מצורף גם העט של סמסונג. שתי הגרסאות זמינות עם אפשרות ל-WIFI וכרטיס סים וכמובן הטאבלט שעובד רק עם WIFI זול יותר.

 

 

 

נוחות השימוש :

נוחות האחיזה:

הטאבלט בגודל של 10.5 אינץ' שזה פחות או יותר מה שנמצא עכשיו בשוק הטאבלטים, הוא דק מאוד רק 5.7 מ"מ ושוקל רק 420 גרם, הוא מגיע עם עט – S-Pin יעודי של סמסונג, זה עט שמשמש כג'וי סטיק או שלט רחוק של הטבלט, כלומר אפשר לשלוט על הטאבלט עם העט.הבקצה העט יש מין גומי שמאפשר לכתוב על הטאבלט כאילו זה נייר, זה אותו עט שמוכר לכם מהנוט.

שלא כמו בנוט שבו העט נמצא בתוך המכשיר עצמו, בטאבלט העט מתחבר ונטען עם מגנט לטאבלט מאחורה, זה עלול קצת להפריע קודם כל אם אין לכם נעילה למסך הבית כל תזוזה של העט מהמקום תדליק את טאבלט. עוד דבר אם תירצו שהטאבלט יהיה שטוח ישר על שולחן תצטרכו להוציא את העט, ואם קניתם כיסוי אין לכם איך לעשות את זה (אפשר להוריד את הכיסוי אבל זה לא פרקטי).

עוד בעיות בעט שמחובר מחוץ לטאבלט עם מגנט הפחד התמידי כמובן שהעט יפול ויאבד, בכל תזוזה של העט מהמגנט נדלק המסך ואם אין לכם נעילת מסך הוא ידלק, ויתחיל לפתוח אפליקציות בכל נגיעה וזה בלי לדבר על הבטרייה שתיגמר וכל זה בלי שאתם בכלל מודעים לזה.

 

נוחות הממשק:

הטאבלט עובד על אנדרואיד דור 9 שעליה שעליו מובנה OneUI של סמסונג להטעמה לטאבלט.

אנדרואיד 9 זה סבבה לגמרי אבל בגלל שאי אפשר להתאים כל אפליקציה לכל הגדלים של הטאבלטים והסמארטפונים שעובדים על אנדרואיד, נוצר מצב שלכמעט כל האתרים והאפליקציות יש להם רק שתי אפשריות תצוגה אחת למחשב ושנייה לפלאפון. כשלכל הפלאפונים יש פחות או יותר את אותו יחס בין הרוחב לאורך של המכשיר הכל בסדר, אבל בגלל שיש המון גדלים של טאבלטים לא שייך ליצור גרסה מותאמת לכל אחד מהגדלים. לכן בטאבלטים שפועלים על אנדרואיד האפליקציות לא יהיו מותאמות לגודל המסך, דבר יכול מפריע לשימוש היום יומי.

 

אולי פספסתם:

ביצועי מעבד וסוללה :

ביצועי מעבד:

לטאבלט טאב 6 יש מעבד סנאפדרגון 855 ומעבד גרפי אדרנו 640, יש גרסה עם 6 ג'יגה RAM ויש גרסה עם 8 ג'יגה RAM.

בטאבלט בשונה מפלאפון חובה זיכרון RAM גבוה, כי הטאבלט משתמש גם האפליקציות שמיועדות למחשבים ומקשים על המעבד, אבל הטאב 6 נותן לזה מענה עם מעבד די טוב ו- 6 או 8 ג'יגה RAM.

 

סוללה:

הטאבלט מצויד בסוללת LiPo עם קיבולת של 7040 mAh, שזה אומר שתקבלו בין 8 ל-9 שעות מסך עליו. זה אולי לא נשמע הרבה אבל צריך לזכור שמדובר בטאבלט דק מאוד ושוקל רק 420 גרם.

 

איכות המסך :

רזולוציית מסך של הטאב 6 היא 2560*1600 עם פאנל Super AMOLED. בהתחשב בעובדה שהמסך בגודל של עשר וחצי אינץ' זה לא רע אבל זה גם לא משהו.
זה בהחלט כן התקדמות ביחס לדגמים הקודמים, אבל הנוט 10 פלוס של סמסונג מגיע עם מסך ברזולוציה של 3040×1440 פיקסל במסך הרבה יותר קטן, אז בהחלט יש לאן להתקדם.

 

 

אבטחה ועמידות :

הטאבלט מצויד בסורק טביעות אצבע שנמצא על המסך ובסורק פנים שמופעל על ידי המצלמה הקדמית.
הסורק טביעות אצבע מוגבל רק לשלוש טביעות אצבע, יש בטאבלט 128 ג'יגה לא ברור למה זה מוגבל רק לשלוש.

הסורק מובנה בתוך המסך עצמו דבר שנותן לו מראה חלק ויפה. נכון שזה יפה ונוח כשמדובר בפלאפון שמחזיקים ביד אחת, אבל בטאבלט זה קצת מסורבל להגיע לתחתית המסך כדי להפעיל את הסורק. 

כתיבת תגובה