טאבלט Galaxy Tab S6 סקירה

Galaxy Tab טאבלט דגם S6 מבית סמסונג, עם העט הייעודי של סמסונג

 

 

 

קודם כול :

הטאבלט עם מסך בגודל 10.5 אינץ' ומגיע עם מעבד סנאפדרגון 855 ומעבד גרפי אדרנו 640, הוא מגיע בשתי גרסאות אחת עם 6 ג'יגה RAM ו-128 ג'יגה לאחסון, ושנייה עם 8 ג'יגה RAM ו-256 ג'יגה לאחסון, אפשר להרחיב את הזיכרון עם כרטיס מיקרו עד טרה 1, מצורף גם העט של סמסונג. שתי הגרסאות זמינות עם אפשרות ל-WIFI וכרטיס סים ואפשרות זולה יותר לטאבלט שעובד רק עם WIFI.

 

 

 

נוחות השימוש :

נוחות האחיזה:

הטאבלט מגיע בגודל של 10.5 אינץ' שזה פחות או יותר מה שנמצא עכשיו בשוק הטאבלטים, הוא דק מאוד רק 5.7 מ"מ ושוקל רק 420 גרם, הוא מגיע עם עט סטיילוס (עט למסכי מגע) של סמסונג די דומה לעט שתקבלו עם הנוט.

שלא כמו בנוט בטאבלט העט מתחבר ונטען עם מגנט לטאבלט מאחורה, זה עלול קצת להפריע קודם כל אם אין לכם נעילה למסך הבית כל תזוזה של העט מהמקום תדליק את טאבלט, עוד דבר אם תירצו את הטאבלט שטוח תצטרכו להוציא את העט, ואם קניתם כיסוי אין לכם הרבה ברירות (אפשר להוריד את הכיסוי אבל זה די מסורבל).

עוד בעיות בעט שמחובר מחוץ לטאבלט עם מגנט הפחד התמידי כמובן שהעט יפול ויאבד, בכל תזוזה של העט מהמגנט נדלק המסך ואם אין לכם נעילת מסך הוא ידלק,  ויתחיל לפתוח אפליקציות בכל נגיעה ולבזבז בטרייה ובלי שאתם בכלל מודעים לזה.

 

נוחות הממשק:

הטאבלט עובד על אנדרואיד דור 9 שעליה שעליו מובנה OneUI של סמסונג להטעמה לטאבלט.

אנדרואיד 9 זה סבבה לגמרי אבל בגלל שאי אפשר להתאים כל אפליקציה לכל הגדלים של הטאבלטים והסמארטפונים שעובדים על אנדרואיד, נוצר מצב כמעט כל האתרים והאפליקציות יש להם רק שתי אפשריות תצוגה אחת למחשב ושנייה לפלאפון, כשלכל הפלאפונים יש פחות או יותר את אותו יחס בין הרוחב לאורך של המכשיר הכל בסדר, אבל בגלל שיש המון גדלים של טאבלטים לא שייך ליצור גרסה מותאמת לכל אחד מהגדלים. לכן בכל הטאבלטים שפועלים על אנדרואיד האפליקציות בדרך כלל לא יהיו מותאמות לגודל המסך, דבר שדי מפריע לשימוש היום יומי.

 

ביצועי מעבד וסוללה :

ביצועי מעבד

לטאבלט טאב 6 יש מעבד סנאפדרגון 855 ומעבד גרפי אדרנו 640, יש גרסה עם 6 ג'יגה RAM ויש גרסה עם 8 ג'יגה RAM.

בטאבלט בשונה מפלאפון צריך זיכרון RAM גבוה, כי הטאבלט משתמש גם האפליקציות שמוטעמות למחשבים ומקשים על המעבד, אבל הטאב 6 נותן מענה לזה עם מעבד די טוב.

 

 

איכות המסך :

רזולוציית מסך של הטאב 6 היא 2560*1600 עם פאנל Super AMOLED, בהתחשב בעובדה שהמסך בגודל של עשר וחצי אינץ' זה לא משהו. זה כן התקדמות ביחס לדגמים הקודמים, אבל הנוט 10 פלוס של סמסונג מגיע עם מסך ברזולוציה של 3040×1440 פיקסל.

 

 

אבטחה ועמידות :

הטאבלט מצויד בסורק טביעות אצבע שנמצא על המסך ובסורק פנים שמופעל על ידי המצלמה הקדמית, הסורק טביעות אצבע מוגבל רק לשלוש טביעות אצבע (יש בטאבלט 128 ג'יגה לא ברור למה זה מוגבל רק לשלוש).

 

 

 

כתוב/כתבי תגובה