גלקסי נוט 20, ונוט 20 אולטרה. סקירה ומפרט טכני מלא

כדי לחסוך לכם מעבר מיותר בין כתבות. תמצאו כאן סקירה גם על הנוט 20 וגם על הנוט 20 אולטרה.
מעוניינים לקרוא רק אחד מהם? לחצו כאן למטה ותעברו ישר לשם.

הקדמה :

השנה סמסונג מציגים לנו שני דגמים של נוט 20. אחד ה"רגיל" עם מסך בגודל 6.7 אינץ' ושוליים שטוחים. והשני האולטרה עם מסך 6.9 אינץ' ושולים מתעגלים.

בסקירה הראשונה נתרכז בדגם הראשון, הנוט 20 "הרגיל". לחובבים של סידרת הנוט, יש כאן המשך ישיר לסידרה. עם מסך אמולד בגדול 6.7 אינץ', ברזולוציה נמוכה יחסית של 2400×1080. מערך מצלמות טוב, וכמובן העט הישלף הידוע בסידרת הנוט.

בסקירה השניה נתרכז בדגם השני, הנוט 20 אולטרה. השנה סמסונג לא פספסו כמעט בכלום, כאן החברה הקוראנית מראה לנו מה היא יודעת לעשות.

הנוט 20 אולטרה, הוא הטלפון עם הכי הרבה חידושים מכל הבחינות. עם המסך הכי טוב שסמסונג יצרו אי פעם, עם ציפוי הגנה הכי מתקדם, מצלמות מתקדמות, ערכת שבבים חזקה, עיצוב ותוכנה הכי מתקדמים פשוט חבילה מושלמת. וכמובן העט הנישלף של סדרת הנוט.


גלקסי נוט 20 סקירה ומפרט טכני:

Samsung galaxy note 20

עיצוב :

העיצוב של המכשיר החדש נראה טוב במבט ראשון. הצבעים החדים, המסך עם החור למצלמה, וכמובן הבליטה של המצלמות מאחור. אבל כשמתכלים מקרוב זה סיפור אחר. החלק האחורי במכשיר עשוי מפלסטיק, ולא מזכוכית כמו מכשירי פרימיום אחרים. הוא צבוע בצבעים היפים של סידרת הנוט, אבל עדיין פלסטיק זול לא מתאים למכשיר ברמה ובמחיר כזה.
דבר טוב שיוצא מזה שגב המכשיר עשוי מפלסטיק ולא מזכוכית. הגלקסי נוט 20 שוקל 194 גרם.

בגרסת הנוט 20 (לא האולטרה), המסך המתעגל, שהכרנו בגדמים הקודמים של סמסונג נעלם. והמסך עכשיו שטוח ולא מתעגל.


איכות המסך :

הגלקסי נוט 20 מגיע עם מסך AMOLED Plus איכותי בגודל 6.7 אינץ', ברזולוציה של 2400×1080 וצפיפות פיקסלים של 393 ppi. המסך תומך ב- QHD.
קצב הרענון של המסך הוא 60 הרץ (Hz). כיום המכשירים הטובים בשוק, מגיעים עם קצב רענון מסך של עד 120 הרץ. כך ש-60 הרץ זה קצת ביחס לשוק.

הדבר הטוב שיש להגיד על המסך. זה שהוא מסך "אמולד" משוכלל ובהיר מאוד. גם גודל המסך 6.7 אינץ' נוח מאוד.
המסך גם מוגן עם גורילה גלאס 5, שמגן מפני נפילות קטנות וסריטות.


ביצועים ונוחות השימוש :

בגרסה הישראלית הגלקסי נוט 20 מצויד במעבד Snapdragon 865 Plus, ומגיע עם זיכרון עבודה של 8/12 ג'יגה RAM. מה שביחד יוצר מעבד מהיר וחזק מאוד. הנוט 20 מגיע בכמה גרסאות, ועם נפח אחסון לבחירה 128 ג'יגה או 256 ג'יגה.
בגרסה האמריקאית הנוט 20, מגיע עם מעבד חדש יותר ומהיר יותר. לא ברור למה סמסונג לא צירפה את המעבד החדש יותר, גם בגרסה הישראלית.

נוחות שימוש :

בשנים האחרונות סמסומג שינו כיוון עם הממשק שלהם. והשנה היא הוציע גרסה חדש, ה-One UI 2.5. בגירסה הזו השיפור ניכר והממשק נקי ומהיר.
בנוסף שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, מאפשר למכשיר להתחבר עם מחשבים אישיים. ועכשיו זה מתאפשר בצורה חלקה מבעבר, ואפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם, שזהו שינוי משמעותי מאוד וחשוב. בנוסף ישנה האפשרות להפוך את הטלפון למחשב, עם ממשק ה"דקס" של סמסונג. אם כי הוא לא מעוד שימושי ביום יום.

אפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם


מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב הנוט 20, מגיע עם 3 מצלמות:

  1. עדשת 12 MP קצת רחבה, עם מייצב אופטי
  2. עדשת 12 MP אולטרה רחבה, עם מייצב אופטי
  3. עדשת טלפוטו 64 MP, עם מייצב אופטי

מצלמה ראשונה עם 12 המגה פיקסל, היא למעשה המצלמה הראשית ובה תשתמשו הכי הרבה. זו מצלמה טובה שמצלמת תמונות חדות ויפות. מצורף גם חיישן שמאפשר צילום בחושך באיכות גבוהה.

מצלמה שנייה עם 12 מגה פיקסל, היא עדשה אולטרה רחבה. כלומר בצילום עם המצלמה הזאת יהיה לכם יותר רקע בתמונה. אפשר להשוות צילום בעדשה רחבה לצילום מרוחק יותר, כמה שתתרחקו יותר כך המצלמה תצלם יותר.

מצלמה שלישית מורכבת מעדשת טלפוטו עם 64 מגה פיקסל. עדשת טלפוטו משמעותה היא שהעדשה מורכבת מכמה עדשות, דבר שמאפשר זום אופטי (כמו במצלמה רגילה, ופשוטה שכדי לבצע זום העדשות זזות). שלא כמו זום דיגיטלי שפוגע באיכות התמונה, זום אופטי לא פוגע באיכות התמונה.
עדשת הטלפוטו מאפשרת צילום בזום אופטי של עד 3X, וזום דגידלי של עד 30x. בפועל התמונות שצולמו עם זום אופטי יוצאות באיכות מצויינת, אבל זום דיגיטלי של יותר מ- 10X מוריד מאיכות התמונה.

מצלמת הסלפי: מצלמה של 10 מגה פיקסל סטנדרטית. היא איכותית מספיק לצילומי סלפי מספקים, וכמובן לשיחות ווידאו.

תוכנת הצילום מאפשרת שימוש בהמון פייצ'רים מגניבים, כדי לקבל תמונות מרהיבות.
אפשר לקבוע את רמת הטשטוש של הרקע בתמונה, כדי להדגיש טוב יותר את מה שאתם מצלמים. אפשר להפוך פריימים מתוך סרטון, לתמונות נפרדות. אם אתם מפחדים לפספס את התמונה המושלמת. תסריטו לפני ואחרי, תמצאו את הפריים הכי טוב בסרטון ותהפכו אותו לתמונה. ויש עוד המון אפשרויות עריכה והמון פיצ'רים מגניבים.

וידאו :

מצלמת הווידאו באיכות פול HD ועד ל 8K, עם אפשרוייות להילוך איטי והילוך איטי מאוד.

איכות צילומי הווידאו קיבלה הפעם שידרוג משמעותי, בעיקר מכוון התוכנה שהשתפרה מאוד. כיום היא מאפשרת אף לבחור את מיקום הסאונד שיוקלט בצילום. ואם תסריטו עם אוזניות בלוטוס, תוכלו לבחור שהסאונד יוקלט דרך האוזניות. וכמובן אפקטים נוספים כמו טישטוש רקע, זום ופוקוס תוך כדיי צילום בצורה איכותית מאוד ועוד.


סוללה :

הסוללה במכשיר היא בקיבולת של 4,300 מיליאמפר (mAh), שזה צעד אחורה ממכשירים אחרים. במיוחד עם מסך בדוגל כזה. אבל עדיין תוכלו להשתמש בטלפון יום שלם בלי צורך בטעינה.

הטלפון תומך בטעינה מהירה של עד 25W. בשימוש בטעינה מהירה, אפשר להטעין את הטלפון ב-30 דקות מ-0% ל-50%.


איכות השמע והרמקולים :

המכשיר מצוייד ברמקול יחיד בתחתית המכשיר. וכדי להעלות את עוצמת ואיכות המוזיקה, הדיבורית של הטלפון (החור למעלה שדרכו שומעים בשיחות טלפון) משמש כרמקול נוסף.


עמידות (IP) ואבטחה :

המכשיר מגיע עם אמידות נגד מים ואבק בתקן IP 68, כמו כמעט כל מכשירים של סמסונג.
שזה אומר שאפשר להכניס את הטלפון לעומק של עד מטר וחצי לחצי שעה.

אבטחה :

מערך האבטחה כולל סורק טביעת אצבע מתחת למסך, שהפך לסטנדרט בסמארטפוני פרימיום. יש גם אפשרות של פתיחת המכשיר בעזרת זיהוי פנים, אך לא ברמה של אפל. כאן הסריקה היא דו-מימדית ללא יכולת זיהוי בלילה או באור נמוך.


שווה את המחיר ?

קשה מאוד להמליץ על המכשיר הזה. כי במחיר שלו, אפשר לקנות מכשירים טובים ממנו בהרבה. אפשר לקנות את הוואן פלס 8 פרו, או אפילו מכשירים של סמסונג מסדרת הגלקסי אס השונים. שהם או יותר טובים, או לפחות באותה רמה וזולים יותר.
הטלפון כן מומלץ למי שחובב מושבע של סדרת הנוט, ולא יכול לשלם על הנוט 20 אולטרה. או למי שחייב את ה- S PIN שמגיע עם סדרת הנוט, ולא יכול לקנות את נוט 20 אולטרה.מפרט טכני :

כללי : 
דגם :גלקסי נוט 20
הושק ב :אוגוסט 2020
מידות :162 מ"מ, 75 מ"מ, 8.3 מ"מ
משקל :194 גרם
תמיכה ב-5G :אופציונלי (זמין בחלק מהדגמים)
דור בלוטוס :5.0
מעבד ואחסון : 
מערכת הפעלה :אנדרואיד 10
מעבד :Snapdragon 865 Plus
כמות ליבות :לא עודכן
זיכרון עבודה (RAM) :8 GB
שטח אחסון (ROM) :GB 128/256
חריץ הרחבה :אין
תצוגה : 
גודל מסך :6.7 אינץ'
רזולוציה :2400×1080
צפיפות פיקסלים :393 ppi
בהירות :לא עודכן
מסך מלא :יש
קצב רענון המסך :עד 60 (Hz) הרץ


מצלמה : 
מצלמת סלפי:איכותית – 10MP
מערך צילום אחורי:שלוש עדשות
מצלמה ראשונה:איכותית מאוד – 12MP
מצלמה שנייה:עדשה רחבה ו-12MP
מצלמה שלישית:עדשת טלפוטו זום אופטי 3X זום דיגיטלי 30X ו-64MP
וידאו:עד 8K ו-30 פריימים בשנייה
עמידות ואבטחה : 
תקן IP :68
שזה אומר :עד חצי שעה בעומק של מטר וחצי. עמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה :יש
סורק טביעת אצבע :יש
סורק פנים :יש
סוללה : 
סוג :lithium-ion
קיבולת :4,300 mAh
שווה לשעות מסך :8-6 שעות מסך רצופות (תלוי בHz – קצב רענון המסך)
כבל טעינה :USB C
טעינה מהירה :עד 25w, ב-30 דקות = 50% סוללה
טעינה אלחוטית :יש, תקן Qi

גלקסי נוט 20 אולטרה סקירה ומפרט טכני:

Samsung galaxy note 20 ultra

עיצוב :

העיצוב של המכשיר החדש הוא המשך ישיר לסדרת הנוט, מגיע עם מסך שמתעגל קצת וגולש לצדדים. מאחור יש את הבליטה של מערך המצלמות. שנכון שלא נראה הכי טוב, אבל הפך כבר לנורמה בכל הטלפונים. הצבעים של המכשיר מדהימים. וכמובן עם ציפוי הזכוכית מאחור, שנותן תחושה ברורה של מכשיר פרמיום מרשים.


איכות המסך :

הגלקסי נוט 20 אולטרה מגיע עם מסך AMOLED Plus איכותי בגודל 6.9 אינץ', וברזולוציה של 1440×3080.
קצב רענון המסך מגיע עד 120 הרץ (Hz). הבעיה היא שקצב רענון גבוהה פירושו תמונה חלקה ויפה, אבל מצד שני גם צריכת סוללה גדולה. וקצב רענון נמוך פירושו תמונה מקוטעת ולא חלקה. לכן סמסונג אפשרו להגדיר את קצב רענון המסך. כשצריך קצב רענון גבוה, אפשר להגיע עד 120 הרץ. כשלא צריך קצב רענון גבוה, אפשר לרדת אפילו מתחת ל 60 הרץ, וכך לחסוך בחיי סוללה.

בהירות המסך מגיעה עד 1,500 ניטים, שזה המון. תוכלו להשתמש בטלפון, גם אם השמש נמצאת ישר מעל הטלפון שלכם. בהירות מסך גבוהה, גם משפרת את חווית הצפיה והגיימינג.

מסך הגלקסי נוט 20 אולטרה, מצופה בגורילה גלאס Victus. שהיא הזכוכית הכי חזקה, שראינו בשימוש בטלפונים עד עכשיו. הזכוכית מגנה מפני נפילות וסריטות.


ביצועים ונוחות השימוש :

הגלקסי נוט 20 אולטרה בגרסה הישראלית מצויד במעבד Snapdragon 865 Plus, ומגיע עם זיכרון עבודה 8/12 ג'יגה RAM. מה שביחד יוצר מעבד מהיר וחזק מאוד. הנוט 20 אולטרה מגיע בכמה גרסאות עם נפח אחסון לבחירה – 128 ג'יגה, 256 ג'יגה או 512 ג'יגה.
בגרסה האמריקאית הנוט 20 אולטרה, מגיע עם מעבד חדש יותר ומהיר יותר. לא ברור למה סמסונג לא צירפה את המעבד החדש יותר, גם בגרסה הישראלית.

הגלקסי נוט 20 אולטרה מהיר מאוד, בזכות המעבד החזק שלו. סמסונג גם הוציאה פיצ'ר חדש, שמאפשר לקבוע שאפליקציות מסוימות לא יסגרו. אלא ימשיכו לפעול ברקע (כלומר המעבד ממשיך להפעיל את האפליקציה למרות שהיא לא באמת פתוחה/מופעלת). דבר שמאפשר פתיחה מהירה ומעבר מהיר בין אפליקציות.

נוחות שימוש :

סמסונג השקיעו המון במערכת ההפעלה של המכשיר, וזה ניכר בממשק שלהם ה-One UI 2.5. בגירסה הזו השיפור ניכר והממשק נקי ומהיר. בנוסף שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, מאפשר למכשיר ליצור קשר עם מחשבים אישיים. ועכשיו זה מתאפשר בצורה חלקה מבעבר, ואפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם, שזהו שינוי משמעותי מאוד וחשוב. ישנה גם אפשרות להפוך את הטלפון למחשב, עם ממשק ה"דקס" של סמסונג.

עדיין יש מקום לשיפור במערכת ההפעלה. בחברות אחרות ראינו מערכות הפעלה נקיות יותר.מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב הנוט 20 אולטרה, מגיע עם 3 מצלמות:

  1. עדשת 12 MP קצת רחבה, עם מיצב אופטי
  2. עדשת 12 MP אולטרה רחבה, עם מיצב אופטי
  3. עדשת טלפוטו 108 MP, עם מיצב אופטי

מצלמה ראשונה מצויידת בחיישן הגדול של 12 ממגה פיקסל. המצלמה הזאת היא המצלמה הראשית, ובה תשתמשו בדרך כלל. התמונות שצולמו איתה יצאו חדות מאוד והצבעים יפים וחדים.

מצלמה שנייה מצוידת בחיישן של 12 מגה פיקסל. המצלמה הזאת מצוידת בעדשה אולטרה רחבה, שמתפקדת בנוסף גם כחיישן עומק ומאפשרת אפקטים שונים.

מצלמה שלישית מצווידת בחיישן של 108 מגה פיקסל. המצלמה הזאת מגיע עם עדשת טלפוטו. עדשת טלפוטו מורכבת מכמה עדשות קטנות, שהשינוי במרחק בניהם מבצע זום אופטי. כמו במצלמה רגילה כדי לבצע זום, המצלמה משנה את מיקום העדשות. גם בעדשת טלפוטו כדי לא לפגוע באיכות התמונה, אפשר לבצע זום אופטי.

המצלמה מאפשרת זום אופטי של עד 5X, וזום דיגיטלי של עד 50X. בשימוש בזום דיגיטלי גבוה, איכות התמונה נפגעת והתמונה לא יוצאת חדה. צריך גם לזכור שבשימוש בזום גבוה, הרעידות הקטנות של הידיים ישפיעו על התמונה. לכן כשמשתמשים בזום גבוה, כדאי להעמיד את הטלפון על חצובה.

מערך הצילום בגב הנוט 20 אולטרה, מגיע עם 3 מצלמות

מערך המצלמות במכשיר הזה הוא מרשים מאוד. אפילו בלי לצלם תמונה אחת, אפשר לראות שיש בו משהוא שונה. כבר במבט מבחוץ, אפשר לראות את הבליטה הגדולה של מערך הצילום. ועם סיבה טובה, מערך המצלמות כולל 3 מצלמות וחיישן ליזר לפוקוס מהיר במיוחד. רואים שסמסונג עשו את המיטב שהם יכולים, כדי שיהיה לנו תמונות איכותיות במיוחד. המערך כולל 3 מצלמות אחת עם 12 מגה פיקסל, שנייה 12 מגה פיקסל וזווית רחבה, שלישית טלפוטו עם 108 MP וכמובן הלייזר פוקוס. אבל כאן לא ניגמר הסיפור, חוץ מהחיישנים המרשימים מאוד. סמסונג השקיעו המון. בתוכנה שמפעילה את המצלמות. והתוצאה היא תמונות איכותיות מאוד, פילטרים מצוינים ואפשרויות עריכה מצוינות.

מצלמת הסלפי בחזית המכשיר מצויידת בחיישן של 10 מגה פיקסל. התמונות יוצאות איכותיות, אבל ראינו מצלמות סלפי טובות יותר.

וידאו :

צילומי וידאו באיכות של עד 8K ב 30fps.

סמסונג הפעם שמו דגש מיוחד על צילום הווידאו, והוא הפך להיות מקצועי. עם אפשרויות מאוד מתקדמות, כמו הילוך איטי ברמות שונות, פילטרים, וכמובן זום. ישנה גם אפשרות בעזרת אוזניות, לשנות את המיקום שממנו מוקלט הסאונד.


סוללה :

סוללת הנוט 20 אולטרה מגיעה עם קיבולת של 4,500 מיליאמפר (mAh). שזה צעד אחורה ממכשירים אחרים. נכון זה מספיק ליום עבודה, אבל רצוי שהסוללה תהיה יותר גדולה, במיוחד בטלפון עם מסך כזה גדול.
צריך גם לזכור שקצב רענון מסך גבוה, זולל סוללה. לכן אם אתם רוצים לחסוך בטרייה, תגדירו את קצב רענון המסך שיהיה על 30 / 60 הרץ.

הטלפון תומך בטעינה מהירה של עד 25W. ומטעין ב-30 דקות מ-0% ל-50%.


איכות השמע והרמקולים :

לנוט 20 אולטרה יש רמקול יחיד בתחתית המכשיר. וכדי להעלות את עוצמת ואיכות המוזיקה, הדיבורית של הטלפון (החור למעלה שדרכו שומעים בשיחות טלפון) משמש כרמקול נוסף.


עמידות (IP) ואבטחה :

הגלקסי נוט 20 אולטרה מגיע עם אמידות נגד מים ואבק בתקן IP 68, כמו כמעט כל מכשירים של סמסונג.
שזה אומר שתוכלו להכניס את הטלפון שלכם, לעומק של עד מטר וחצי לחצי שעה.

המכשיר מצוייד בגורילה גלס ויקטוס, משפר את העמידות של המכשיר מפני סריטות ונפילות קטנות

אבטחה :

מערך האבטחה בנוט 20 אולטרה כולל סורק טביעת אצבע מתחת למסך, שהפך לסטנדרט בסמארטפוני פרימיום. יש גם אפשרות של פתיחת המכשיר בעזרת זיהוי פנים, אך לא ברמה של אפל. בנוט הסריקה היא דו-מימדית ללא יכולת זיהוי בלילה או באור נמוך.


שווה את המחיר ?

מכשיר הדגל של סמסונג השנה, מראה לנו מה החברה יודעת לעשות. זה המכשיר הכי מתקדם, הכי מהיר, הכי יפה והכי מוצלח, שסמסונג הקוראנית השיקה עד עכשיו. אין ספק שהגלקסי נוט 20 אולטרה, הוא אחד הטלפונים הטובים ביותר שיצאו בשנת 2020. נכון שהדגם האמריקאי טוב יותר, אבל הדגם הישראלי לא נופל ממנו.
אבל עם כל הטוב הזה בא גם תג מחיר גדול.

למי כדאי לקנות את המכשיר ?
למי שיש את התקציב שמאפשר לו לקנות מכשיר במחיר הזה. הטלפון הזה הוא הטלפון הכי טוב שסמסונג הוציא אי פעם, ואחד הטלפונים הכי טובים שקיימים היום בשוק.מפרט טכני :

כללי : 
דגם :גלקסי נוט 20 אוטרה
הושק ב :אוגוסט 2020
מידות :165 מ"מ, 77 מ"מ, 8.8 מ"מ
משקל :208 גרם
תמיכה ב-5G :אופציונלי (זמין בחלק מהדגמים)
דור בלוטוס :5.0
מעבד ואחסון : 
מערכת הפעלה :אנדרואיד 10
מעבד :Snapdragon 865 Plus
כמות ליבות :לא עודכן
זיכרון עבודה (RAM) :12/8 GB
שטח אחסון (ROM) :GB 128/256/512
חריץ הרחבה :אין
תצוגה : 
גודל מסך :6.9 אינץ'
רזולוציה :1,440×3,080
צפיפות פיקסלים :496 ppi
בהירות :עד 1,500 ניט
מסך מלא :יש
קצב רענון המסך :עד 120 (Hz) הרץ


מצלמה : 
מצלמת סלפי:איכותית – 10MP
מערך צילום אחורי:ארבע עדשות
מצלמה ראשונה:איכותית – 12MP
מצלמה שנייה:עדשה רחבה ו-12MP
מצלמה שלישית:עדשת טלפוטו זום אופטי 5X זום דיגיטלי 50X ו-108MP
וידאו:עד 8K ו-30 פריימים בשנייה
עמידות ואבטחה : 
תקן IP :68
שזה אומר :עד חצי שעה בעומק של מטר וחצי עמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה :יש
סורק טביעת אצבע :יש
סורק פנים :יש
סוללה : 
סוג :lithium-ion
קיבולת :4,500 mAh
שווה לשעות מסך :10-5 שעות מסך רצופות (תלוי בHz – קצב רענון המסך)
כבל טעינה :USB C
טעינה מהירה :30 דקות = 50% סוללה
טעינה אלחוטית :יש, תקן Qi

כתיבת תגובה

רוצה להישאר מעודכן ?

הירשם/י עכשיו לקבלת כל העדכונים החדשים ישירות למייל.