גלקסי נוט 20, ונוט 20 אולטרה. סקירה ומפרט טכני מלא

כדי לחסוך לכם מעבר מיותר בין כתבות. תמצאו כאן סקירה גם על הנוט 20 וגם על הנוט 20 אולטרה.
מעוניינים לקרוא רק אחד מהם? לחצו כאן למטה ותעברו ישר לשם.

הקדמה :

השנה סמסונג מציגים לנו שני דגמים של נוט 20. אחד ה"רגיל" עם מסך בגודל 6.7 אינץ' ושוליים שטוחים. והשני האולטרה עם מסך 6.9 אינץ' ושוליים מתעגלים.

בסקירה הראשונה נתרכז בדגם הראשון, הנוט 20 "הרגיל". לחובבים של סדרת הנוט, יש כאן המשך ישיר לסדרה. עם מסך אמולד בגדול 6.7 אינץ', ברזולוציה נמוכה יחסית של 2400×1080. מערך מצלמות טוב, וכמובן העט הנשלף הידוע בסדרת הנוט.

בסקירה השניה נתרכז בדגם השני, הנוט 20 אולטרה. השנה סמסונג לא פספסה כמעט, כאן החברה הקוריאנית מראה לנו מה היא יודעת לעשות.

הנוט 20 אולטרה, הוא הטלפון עם הכי הרבה חידושים מכל הבחינות. עם המסך הכי טוב שסמסונג יצרו אי פעם, עם ציפוי הגנה הכי מתקדם, מצלמות מתקדמות, ערכת שבבים חזקה, עיצוב ותוכנה הכי מתקדמים פשוט חבילה מושלמת. וכמובן העט הנשלף של סדרת הנוט.


גלקסי נוט 20 סקירה ומפרט טכני:

Samsung galaxy note 20

עיצוב :

העיצוב של המכשיר החדש נראה טוב במבט ראשון. הצבעים החדים, המסך עם החור למצלמה, וכמובן הבליטה של המצלמות מאחור. אבל כשמסתכלים מקרוב זה סיפור אחר. החלק האחורי במכשיר עשוי מפלסטיק, ולא מזכוכית כמו מכשירי פרימיום אחרים. הוא צבוע בצבעים היפים של סדרת הנוט, אבל עדיין פלסטיק זול לא מתאים למכשיר ברמה ובמחיר כזה.
דבר טוב אחד שיוצא מזה שגב המכשיר עשוי מפלסטיק ולא מזכוכית, הגלקסי נוט 20 שוקל 194 גרם.

בגרסת הנוט 20 (לא האולטרה), המסך המעוגל, שהכרנו בדגמים הקודמים של סמסונג נעלם. והמסך עכשיו שטוח ולא מתעגל.


איכות המסך :

הגלקסי נוט 20 מגיע עם מסך AMOLED Plus איכותי בגודל 6.7 אינץ', ברזולוציה של 2400×1080 וצפיפות פיקסלים של 393 ppi. המסך תומך ב- QHD.
קצב הרענון של המסך הוא 60 הרץ (Hz). כיום המכשירים הטובים בשוק, מגיעים עם קצב רענון מסך של עד 120 הרץ. כך ש-60 הרץ זה קצת ביחס לשוק.

הדבר הטוב שיש להגיד על המסך. זה שהוא מסך "אמולד" משוכלל ובהיר מאוד. גם גודל המסך 6.7 אינץ' נוח מאוד.
המסך גם מוגן עם גורילה גלאס 5, שמגן מפני נפילות קטנות ושריטות.


ביצועים ונוחות השימוש :

בגרסה הישראלית הגלקסי נוט 20 מצויד במעבד Snapdragon 865 Plus, ומגיע עם זיכרון עבודה של 8/12 ג'יגה RAM. מה שביחד יוצר מעבד מהיר וחזק מאוד. הנוט 20 מגיע בכמה גרסאות, ועם נפח אחסון לבחירה 128 ג'יגה או 256 ג'יגה.
בגרסה האמריקאית הנוט 20, מגיע עם מעבד חדש יותר ומהיר יותר. לא ברור למה סמסונג לא צירפה את המעבד החדש יותר, גם בגרסה הישראלית.

נוחות שימוש :

בשנים האחרונות סמסונג שינו כיוון עם הממשק שלהם. והשנה היא הוציאה גרסה חדש, ה-One UI 2.5. בגרסה הזו השיפור ניכר והממשק נקי ומהיר.
בנוסף שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, מאפשר למכשיר להתחבר עם מחשבים אישיים. ועכשיו זה מתאפשר בצורה חלקה מבעבר, ואפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם, שזהו שינוי משמעותי מאוד וחשוב. בנוסף ישנה אפשרות להפוך את הטלפון למחשב, עם ממשק ה"דקס" של סמסונג. אם כי הוא לא מעוד שימושי ביום יום.

אפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם


מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב הנוט 20, מגיע עם 3 מצלמות:

  1. עדשת 12 MP קצת רחבה, עם מייצב אופטי
  2. עדשת 12 MP אולטרה רחבה, עם מייצב אופטי
  3. עדשת טלפוטו 64 MP, עם מייצב אופטי

מצלמה ראשונה עם 12 מגה פיקסל, היא למעשה המצלמה הראשית ובה תשתמשו הכי הרבה. זו מצלמה טובה שמצלמת תמונות חדות ויפות. מצורף גם חיישן המאפשר צילום בחושך באיכות גבוהה.

מצלמה שנייה עם 12 מגה פיקסל, היא עדשה אולטרה רחבה. כלומר בצילום עם המצלמה הזאת יהיה לכם יותר רקע בתמונה. אפשר להשוות צילום בעדשה רחבה לצילום מרוחק יותר, כמה שתתרחקו יותר כך המצלמה תצלם יותר.

מצלמה שלישית מורכבת מעדשת טלפוטו עם 64 מגה פיקסל. עדשת טלפוטו המשמעות היא שהעדשה מורכבת מכמה עדשות, דבר שמאפשר זום אופטי (כמו מצלמה רגילה ופשוטה שכדי לבצע זום העדשות זזות). שלא כמו זום דיגיטלי שפוגע באיכות התמונה, זום אופטי לא פוגע באיכות התמונה.
עדשת הטלפוטו מאפשרת צילום בזום אופטי של עד 3X, וזום דיגיטלי של עד 30x. בפועל התמונות שצולמו עם זום אופטי יוצאות באיכות מצויינת, אבל זום דיגיטלי של יותר מ- 10X מוריד מאיכות התמונה.

מצלמת הסלפי: מצלמה של 10 מגה פיקסל סטנדרטית. היא איכותית מספיק לצילומי סלפי מספקים, וכמובן לשיחות וידאו.

תוכנת הצילום מאפשרת שימוש בהמון פיצ'רים מגניבים, כדי לקבל תמונות מרהיבות.
אפשר לקבוע את רמת הטשטוש של הרקע בתמונה, כדי להדגיש טוב יותר את מה שאתם מצלמים. אפשר להפוך פריימים מתוך סרטון, לתמונות נפרדות. אם אתם מפחדים לפספס את התמונה המושלמת. תסריטו לפני ואחרי, תמצאו את הפריים הכי טוב בסרטון ותהפכו אותו לתמונה. ויש עוד המון אפשרויות עריכה והמון פיצ'רים מגניבים.

וידאו :

מצלמת הוידאו היא באיכות פול HD ועד ל 8K, עם אפשרויות להילוך איטי והילוך איטי מאוד.

איכות צילומי הווידאו קיבלה הפעם שידרוג משמעותי, בעיקר מכוון התוכנה שהשתפרה מאוד. כיום היא מאפשרת אף לבחור את מיקום הסאונד שהוקלט בצילום. ואם תסריטו עם אוזניות בלוטוס, תוכלו לבחור שהסאונד יוקלט דרך האוזניות. וכמובן אפקטים נוספים כמו טשטוש רקע, זום ופוקוס תוך כדיי צילום בצורה איכותית מאוד ועוד.


סוללה :

הסוללה במכשיר היא בקיבולת של 4,300 מיליאמפר (mAh), שזה צעד אחורה ממכשירים אחרים. במיוחד עם מסך בגודל כזה. אבל עדיין תוכלו להשתמש בטלפון יום שלם בלי צורך בטעינה.

הטלפון תומך בטעינה מהירה של עד 25W. בשימוש בטעינה מהירה, אפשר להטעין את הטלפון ב-30 דקות מ-0% ל-50%.


איכות השמע והרמקולים :

המכשיר מצויד ברמקול יחיד בתחתית המכשיר. כדי להעלות את עוצמת ואיכות המוזיקה, הדיבורית של הטלפון (החור למעלה שדרכו שומעים בשיחות טלפון) משמש כרמקול נוסף.


עמידות (IP) ואבטחה :

המכשיר מגיע עם עמידות נגד מים ואבק בתקן IP 68, כמו כמעט כל המכשירים של סמסונג.
שזה אומר שאפשר להכניס את הטלפון לעומק של עד מטר וחצי לחצי שעה.

אבטחה :

מערך האבטחה כולל סורק טביעת אצבע מתחת למסך, שהפך לסטנדרט בסמארטפונים פרימיום. יש גם אפשרות של פתיחת המכשיר בעזרת זיהוי פנים, אך לא ברמה של אפל. כאן הסריקה היא דו-מימדית ללא יכולת זיהוי בלילה או באור נמוך.


שווה את המחיר ?

קשה מאוד להמליץ על המכשיר הזה. כי במחיר שלו, אפשר לקנות מכשירים טובים ממנו בהרבה. אפשר לקנות את הוואן פלס 8 פרו, או אפילו מכשירים של סמסונג מסדרת הגלקסי אס השונים. שהם או יותר טובים, או לפחות באותה רמה וזולים יותר.
הטלפון כן מומלץ למי שחובב מושבע של סדרת הנוט, ולא יכול לשלם על הנוט 20 אולטרה. או למי שחייב את ה- S PIN שמגיע עם סדרת הנוט, ולא יכול לקנות את הנוט 20 אולטרה.מפרט טכני :

כללי : 
דגם :גלקסי נוט 20
הושק ב :אוגוסט 2020
מידות :162 מ"מ, 75 מ"מ, 8.3 מ"מ
משקל :194 גרם
תמיכה ב-5G :אופציונלי (זמין בחלק מהדגמים)
דור בלוטוס :5.0
מעבד ואחסון : 
מערכת הפעלה :אנדרואיד 10
מעבד :Snapdragon 865 Plus
כמות ליבות :לא עודכן
זיכרון עבודה (RAM) :8 GB
שטח אחסון (ROM) :GB 128/256
חריץ הרחבה :אין
תצוגה : 
גודל מסך :6.7 אינץ'
רזולוציה :2400×1080
צפיפות פיקסלים :393 ppi
בהירות :לא עודכן
מסך מלא :יש
קצב רענון המסך :עד 60 (Hz) הרץ


מצלמה : 
מצלמת סלפי:איכותית – 10MP
מערך צילום אחורי:שלוש עדשות
מצלמה ראשונה:איכותית מאוד – 12MP
מצלמה שנייה:עדשה רחבה ו-12MP
מצלמה שלישית:עדשת טלפוטו זום אופטי 3X זום דיגיטלי 30X ו-64MP
וידאו:עד 8K ו-30 פריימים בשנייה
עמידות ואבטחה : 
תקן IP :68
שזה אומר :עד חצי שעה בעומק של מטר וחצי. עמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה :יש
סורק טביעת אצבע :יש
סורק פנים :יש
סוללה : 
סוג :lithium-ion
קיבולת :4,300 mAh
שווה לשעות מסך :8-6 שעות מסך רצופות (תלוי בHz – קצב רענון המסך)
כבל טעינה :USB C
טעינה מהירה :עד 25w, ב-30 דקות = 50% סוללה
טעינה אלחוטית :יש, תקן Qi

גלקסי נוט 20 אולטרה סקירה ומפרט טכני:

Samsung galaxy note 20 ultra

עיצוב :

העיצוב של המכשיר החדש הוא המשך ישיר לסדרת הנוט, מגיע עם מסך שמתעגל קצת וגולש לצדדים. מאחור יש את הבליטה של מערך המצלמות. שנכון שלא נראה הכי טוב, אבל הפך כבר לנורמה בכל הטלפונים. הצבעים של המכשיר מדהימים. וכמובן עם ציפוי הזכוכית מאחור, שנותן תחושה ברורה של מכשיר פרימיום מרשים.


איכות המסך :

הגלקסי נוט 20 אולטרה מגיע עם מסך AMOLED Plus איכותי בגודל 6.9 אינץ', ברזולוציה של 1440×3080.
קצב רענון המסך מגיע עד 120 הרץ (Hz). הבעיה היא שקצב רענון גבוה פירושו תמונה חלקה ויפה, אבל מצד שני גם צריכת סוללה גדולה. וקצב רענון נמוך פירושו תמונה מקוטעת ולא חלקה. לכן סמסונג אפשרו להגדיר את קצב רענון המסך. כשצריך קצב רענון גבוה, אפשר להגיע עד 120 הרץ. כשלא צריך קצב רענון גבוה, אפשר לרדת אפילו מתחת ל 60 הרץ, וכך לחסוך בחיי סוללה.

בהירות המסך מגיעה עד 1,500 ניטים, שזה המון. תוכלו להשתמש בטלפון, גם אם השמש נמצאת ישר מעל הטלפון שלכם. בהירות מסך גבוהה, גם משפרת את חווית הצפיה והגיימינג.

מסך הגלקסי נוט 20 אולטרה, מצופה בגורילה גלאס Victus. שהיא הזכוכית הכי חזקה, שנמצאת בשימוש בטלפונים עד עכשיו. הזכוכית מגנה מפני נפילות ושריטות.


ביצועים ונוחות השימוש :

הגלקסי נוט 20 אולטרה בגרסה הישראלית מצויד במעבד Snapdragon 865 Plus, ומגיע עם זיכרון עבודה 8/12 ג'יגה RAM. מה שביחד יוצר מעבד מהיר וחזק מאוד. הנוט 20 אולטרה מגיע בכמה גרסאות עם נפח אחסון לבחירה – 128 ג'יגה, 256 ג'יגה או 512 ג'יגה.
בגרסה האמריקאית הנוט 20 אולטרה, מגיע עם מעבד חדש יותר ומהיר יותר. לא ברור למה סמסונג לא צירפה את המעבד החדש יותר, גם בגרסה הישראלית.

הגלקסי נוט 20 אולטרה מהיר מאוד, בזכות המעבד החזק שלו. סמסונג גם הוציאה פיצ'ר חדש, שמאפשר לקבוע שאפליקציות מסוימות לא יסגרו. אלא ימשיכו לפעול ברקע (כלומר המעבד ממשיך להפעיל את האפליקציה למרות שהיא לא באמת פתוחה/מופעלת). דבר המאפשר פתיחה מהירה ומעבר מהיר בין אפליקציות.

נוחות שימוש :

סמסונג השקיעו המון במערכת ההפעלה של המכשיר, וזה ניכר בממשק שלהם ה-One UI 2.5. בגרסה הזו השיפור ניכר והממשק נקי ומהיר. בנוסף שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, מאפשר למכשיר ליצור קשר עם מחשבים אישיים. ועכשיו זה מתאפשר בצורה חלקה מבעבר, ואפשר אפילו לשתף אפליקציות וקבצים ביניהם, שזהו שינוי משמעותי מאוד וחשוב. ישנה גם אפשרות להפוך את הטלפון למחשב, עם ממשק ה"דקס" של סמסונג.

עדיין יש מקום לשיפור במערכת ההפעלה. בחברות אחרות ראינו מערכות הפעלה נקיות יותר.מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב הנוט 20 אולטרה, מגיע עם 3 מצלמות:

  1. עדשת 12 MP קצת רחבה, עם מייצב אופטי
  2. עדשת 12 MP אולטרה רחבה, עם מייצב אופטי
  3. עדשת טלפוטו 108 MP, עם מייצב אופטי

מצלמה ראשונה מצוידת בחיישן הגדול של 12 מגה פיקסל. המצלמה הזאת היא המצלמה הראשית, שבה תשתמשו בדרך כלל. התמונות שצולמו איתה יצאו חדות מאוד והצבעים יפים וחדים.

מצלמה שנייה מצוידת בחיישן של 12 מגה פיקסל. המצלמה הזאת מצוידת בעדשה אולטרה רחבה, שמתפקדת בנוסף גם כחיישן עומק ומאפשרת אפקטים שונים.

מצלמה שלישית מצוידת בחיישן של 108 מגה פיקסל. המצלמה הזאת מגיע עם עדשת טלפוטו. עדשת טלפוטו מורכבת מכמה עדשות קטנות, השינוי במרחק ביניהם מבצע זום אופטי. כמו במצלמה רגילה כדי לבצע זום, המצלמה משנה את מיקום העדשות. גם בעדשת טלפוטו כדי לא לפגוע באיכות התמונה, אפשר לבצע זום אופטי.

המצלמה מאפשרת זום אופטי של עד 5X, וזום דיגיטלי של עד 50X. בשימוש בזום דיגיטלי גבוה, איכות התמונה נפגעת והתמונה לא יוצאת חדה. צריך גם לזכור בשימוש בזום גבוה, הרעידות הקטנות של הידיים משפיעות על התמונה. לכן כאשר משתמשים בזום גבוה, מומלץ להעמיד את הטלפון על חצובה.

מערך הצילום בגב הנוט 20 אולטרה, מגיע עם 3 מצלמות

מערך המצלמות במכשיר הזה הוא מרשים מאוד. אפילו בלי לצלם תמונה אחת, אפשר לראות שיש בו משהו שונה. כבר במבט מבחוץ, אפשר לראות את הבליטה הגדולה של מערך הצילום. ועם סיבה טובה, מערך המצלמות כולל 3 מצלמות וחיישן לייזר לפוקוס מהיר במיוחד. רואים שסמסונג עשו את המיטב שהם יכולים, כדי שיהיה לנו תמונות איכותיות במיוחד. המערך כולל 3 מצלמות אחת עם 12 מגה פיקסל, שנייה 12 מגה פיקסל וזווית רחבה, שלישית טלפוטו עם 108 MP וכמובן הלייזר פוקוס. אבל כאן לא נגמר הסיפור, חוץ מהחיישנים המרשימים מאוד. סמסונג השקיעו המון בתוכנה שמפעילה את המצלמות. והתוצאה היא תמונות איכותיות מאוד, פילטרים מצוינים ואפשרויות עריכה מצוינות.

מצלמת הסלפי בחזית המכשיר מצוידת בחיישן של 10 מגה פיקסל. התמונות יוצאות איכותיות, אבל ראינו מצלמות סלפי טובות יותר.

וידאו :

צילומי וידאו באיכות של עד 8K ב 30fps.

סמסונג הפעם שמו דגש מיוחד על צילום הוידאו, והוא הפך להיות מקצועי. עם אפשרויות מאוד מתקדמות, כמו הילוך איטי ברמות שונות, פילטרים, וכמובן זום. ישנה גם אפשרות בעזרת אוזניות, לשנות את המיקום שממנו מוקלט הסאונד.


סוללה :

סוללת הנוט 20 אולטרה מגיעה עם קיבולת של 4,500 מיליאמפר (mAh). שזה צעד אחורה ממכשירים אחרים. נכון זה מספיק ליום עבודה, אבל רצוי שהסוללה תהיה יותר גדולה, במיוחד בטלפון עם מסך כזה גדול.
צריך גם לזכור שקצב רענון מסך גבוה, זולל סוללה. לכן אם אתם רוצים לחסוך בטרייה, תגדירו את קצב רענון המסך שיהיה על 30 / 60 הרץ.

הטלפון תומך בטעינה מהירה של עד 25W. בשימוש בטעינה מהירה הטלפון נטען ב-30 דקות מ-0% ל-50%.


איכות השמע והרמקולים :

לנוט 20 אולטרה יש רמקול יחיד בתחתית המכשיר. כדי להעלות את עוצמת ואיכות המוזיקה, הדיבורית של הטלפון (החור למעלה שדרכו שומעים בשיחות טלפון) משמש כרמקול נוסף.


עמידות (IP) ואבטחה :

הגלקסי נוט 20 אולטרה מגיע עם עמידות נגד מים ואבק בתקן IP 68, כמו כמעט כל המכשירים של סמסונג.
שזה אומר שתוכלו להכניס את הטלפון שלכם, לעומק של עד מטר וחצי לחצי שעה.

המכשיר מצויד בגורילה גלס ויקטוס, משפר את העמידות של המכשיר מפני שריטות ונפילות קטנות

אבטחה :

מערך האבטחה בנוט 20 אולטרה כולל סורק טביעת אצבע מתחת למסך, שהפך לסטנדרט בסמארטפונים פרימיום. יש גם אפשרות של פתיחת המכשיר בעזרת זיהוי פנים, אך לא ברמה של אפל. בנוט הסריקה היא דו-מימדית ללא יכולת זיהוי בלילה או באור נמוך.


שווה את המחיר ?

מכשיר הדגל של סמסונג השנה, מראה לנו מה החברה יודעת לעשות. זה המכשיר הכי מתקדם, הכי מהיר, הכי יפה והכי מוצלח, שסמסונג הקוריאנית השיקה עד היום. אין ספק שהגלקסי נוט 20 אולטרה, הוא אחד הטלפונים הטובים ביותר שיצאו בשנת 2020. נכון הדגם האמריקאי טוב יותר, אבל הדגם הישראלי לא נופל ממנו.
אבל עם כל הטוב הזה בא גם תג מחיר גדול.

למי כדאי לקנות את המכשיר ?
למי שיש את התקציב שמאפשר לו לקנות מכשיר במחיר הזה. הטלפון הזה הוא הטלפון הכי טוב שסמסונג הוציא אי פעם, ואחד הטלפונים הכי טובים שקיימים היום בשוק.מפרט טכני :

כללי : 
דגם :גלקסי נוט 20 אוטרה
הושק ב :אוגוסט 2020
מידות :165 מ"מ, 77 מ"מ, 8.8 מ"מ
משקל :208 גרם
תמיכה ב-5G :אופציונלי (זמין בחלק מהדגמים)
דור בלוטוס :5.0
מעבד ואחסון : 
מערכת הפעלה :אנדרואיד 10
מעבד :Snapdragon 865 Plus
כמות ליבות :לא עודכן
זיכרון עבודה (RAM) :12/8 GB
שטח אחסון (ROM) :GB 128/256/512
חריץ הרחבה :אין
תצוגה : 
גודל מסך :6.9 אינץ'
רזולוציה :1,440×3,080
צפיפות פיקסלים :496 ppi
בהירות :עד 1,500 ניט
מסך מלא :יש
קצב רענון המסך :עד 120 (Hz) הרץ


מצלמה : 
מצלמת סלפי:איכותית – 10MP
מערך צילום אחורי:ארבע עדשות
מצלמה ראשונה:איכותית – 12MP
מצלמה שנייה:עדשה רחבה ו-12MP
מצלמה שלישית:עדשת טלפוטו זום אופטי 5X זום דיגיטלי 50X ו-108MP
וידאו:עד 8K ו-30 פריימים בשנייה
עמידות ואבטחה : 
תקן IP :68
שזה אומר :עד חצי שעה בעומק של מטר וחצי עמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה :יש
סורק טביעת אצבע :יש
סורק פנים :יש
סוללה : 
סוג :lithium-ion
קיבולת :4,500 mAh
שווה לשעות מסך :10-5 שעות מסך רצופות (תלוי בHz – קצב רענון המסך)
כבל טעינה :USB C
טעינה מהירה :30 דקות = 50% סוללה
טעינה אלחוטית :יש, תקן Qi

כתיבת תגובה