בלאק פריידי יום המבצעים הבינלאומי

בלאק פריידי יום המבצעים הבינלאומי, מתי זה והאם שווה לחכות

 

בלאק פריידי הוא יום מבצעים בינלאומי שפותח את עונת הקניות של לפני החגים הנוצריים, הוא מצוין על ידי כמעט כל החברות בעולם החל באתרי אינטרנט וכלה בקניונים, כך שהוא יום שלא כדאי לתת לו לעבור בלי הכנה מוקדמת.

 

 

 

 

 

מה זה בלאק פריידי ?

בלאק פריידי (או יום שישי השחור) הוא יום מבצעים שפותח את עונת הקניות של החגים הלועזיים, הוא מצוין בהנחות די גדולות ברחבי העולם. ב-2017 הגיע סכום המחירות בבלאק פיידי ליותר מ-5 מיליארד דולר, ב-2018 סכום הקניה ברשת לבד הגיע לכמעט מליארד (!) דולר.

 

 

מתי חל בלאק פריידי והאם שווה לחכות ?

הוא חל כל שנה ביום שישי האחרון של חודש נובמבר (החודש ה-11).

ושווה מאוד לחכות לו, כי אפשר למצוא בו הנחות מאוד משמעותיות לדברים שתמיד רציתם לקנות אבל היו יקרים מדי.

 

 

איפה מציינים את אותו ?

הוא מציון ברוב העולם כולל אתרי אינטרנט קניונים ואפילו חניות מכולת וכדו', גם בחברות תעופה וחברות תיירות מצינות אותו, כך שכדאי להיות ערניים.

 

 

בלאק פריידי בישראל ?

כן ! בלאק פריידי מצוין גם בארץ, אפשר למצוא הנחות באתרים בארץ בקניונים ובחנויות, אמנם זה לא כמו בחו"ל שם כל שנה מתפרסמים סרטונים של מכות בחנויות וכדו', דבר שהוביל ב-2008 למוות ופצעיה של עובדי של וולמארט בארה"ב, ואפשר גם למצוא הנחות של חמישים ושבעים אחוז, אבל כן גם בארץ אפשר לראות הנחות משמעותיות וגם אלפי קונים בקניונים ברחבי הארץ.

 

 

איך להתכונן אליו ?

אם יש אתר אינטרנט שחשבתם לקנות דרכו בבלאק פריידי כדאי להירשם מראש ולהכניס את הכתובת שלכם בשביל המשלוח, כדי שלא תפספסו את ההזדמנות כי עדיין לא נרשמתם.

יש אתרים מסוימים שנותנים מבצעים מיוחדים לחברי מועדון ונותנים אפשרות של ניסיון חינם, כדאי להירשם מראש ולבטל את המועדון אחר כך אם אין לכם צורך בו.

לדוגמה לאמזון יש אפשרות של חשבון פריים (סוג של מועדון שנותן לכם מבצעים מיוחדים ומשלוח לישראל על חלק מהמוצרים) שעולה כסף, אבל חודש ראשון הוא חינם, אפשר להירשם בחינם ולבטל את המנוי אחר כך.

להצטרפות למנוי פריים של אמזון   – לחצו כאן

 

 

וגם די חשוב לעשות רשימה של :

  • כל המוצרים שרציתם לקנות כבר הרבה זמן ועדיין לא קניתם
  • כל מה שרציתם לקנות אבל היה יקר מדי
  • כל מה שתקנו במהלך השנה כגון מתנות וכדו'

ולסדר אותם לפי סדר העדיפויות, ואז בבלאק פריידי לבדוק איזה מוצרים בהנחה ולקנות.

לברר האם צריך אישור של מכון התקנים (למוצרי חשמל וגז – לחץ כאן), או של רשות התעופה (בקניית רחפנים שמשקל הרחפן מעל 300 גרם  – לחץ כאן)

איפה אפשר למצוא מבצעים ?

באמזון יש תרגום לעברית לכבוד בלאק פריידי ומשלוח לישראל בקניה מעל 49 דולר  – לאמזון בעברית לחץ כאן

 

היזהרו מגנבים !

בלאק פריידי הוא יום חג אצל האקרים וגנבי זהות, לכן אל תתפתו לכל מיני מיילים עם קישוריות (לינקים) לכל מיני אתרים גם לאתרים מפורסמים, אם קיבלתם כזה מיייל קודם כל תבדקו בגוגל האם האתר הזה הוא אתר אמין, דבר שני תיכנסו לאת לא דרך הקישוריות פשות תכתבו בגוגל את שם האתר ותכנסו כך.

זיכרו לפני שאתם נותנים את פרטי כרטיס האשראי שלכם וודאו כי האתר אמין !

 

 

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שקונים :

אל תתמהמהו – המלאי מוגבל

אם ראיתם דיל משתלם אל תתחילו להתלבט יותר מדי, אל תבקשו מהבוס יום חופש פשוט תיקנו אחר כך תסדרו את מה שצריך, כי אתם לא היחידים שראיתם את הדיל הזה וחושבים לממש אתו, ואתם עלולים לפספס את ההזדמנות.

 

ואל תיקנו סתם שטויות ותתחרטו על זה אחר כך

למרות הסעיף הקודם אל תשכחו שהחיים ממשיכים רגיל מחר, לכן אל תיקנו דברים שאתם לא באמת צריכים רק כי יש על זה 50% הנחה, ואל תזמינו כרטיסים לחופשה אם אתם לא תוכלו לקחת חודש חופש מהעבודה !

 

בדקו את המחיר המקורי של המוצר לפני המבצע

זה שכתוב 30% או 70% הנחה זה לא באמת אומר שיש מבצע, יש הרבה מוכרים שמעלים את המחיר קצת זמן לפני ורושמים שיש הנחה משמעותית למרות שיש מוכרים שמוכרים במחיר קבוע באותו מחיר.

במיוחד בשביל זה יש תוסף יעודי של גוגל כרום (google chrome) שניתן להתקין בקלות ובחינם,  כדי לראות את היסטורית המחירים של המוצר.

 

ודאו כי קיים משלוח לישראל

אתם לא רוצים להזמין משהו מחו"ל ולגלות שאין משלוח לארץ, לכן לפני שאתם קונים וודאו שיש משלוח לישראל (אלא אם כן יש לכם מישהו בחו"ל שיכול להביא לכם את המוצר לארץ).

 

זכרו את המיסים

אם אתם קונים מוצר שעולה פחות מ-75 דולר אין מס, אבל על מוצר שעולה בין 75 ל-500 דולר צריך לשלם מע"מ, ועל מוצר שעולה יותר מ-500 דולר צריך לשלם גם מכס.

לכן לפני שקונים מוצר יקר צריך לחשב במחיר גם את המע"מ ומכס אם יש ולבדוק שוב האם זה משתלם.

 

 

כתוב/כתבי תגובה

הירשמו והישארו מעודכנים: