אייפון 13 פרו מקס סקירה ומפרט טכני מלא

כמו בכל שנה גם השנה אפל השיקה דגמים חדשים של סדרת האייפון שלה, בדקנו את האייפון הכי טוב שלהם האייפון 13 פרו מקס. הנה כל הפרטים

הקדמה :

המצלמות המצויינות, המסך עם קצב רענון של 120 הרץ וחיי סוללה ארוכים, הופכים את האייפון 13 פרו מקס לאייפון הכי טוב שפגשנו וכן גם היקר ביותר שפגשנו.
גם הפעם אין חיישן טביעת אצבע וגם אין מטען בקופסה.

קפוץ אל :


 עיצוב :

המראה החיצוני של האייפון 13 פרו מקס דומה לקודמיו בסדרת האייפון המסך עדיין 6.7 אינץ', מערך הצילום בגב המכשיר עדיין מצויד ב-3 מצלמות. ובקיצור העיצוב החיצוני של הטלפון נראה אותו דבר מלבד שתי שינויים קטנים.

1. המגרעת במסך (החור בתצוגה בחלקו העליון של המסך) קטנה יותר ב-20% ביחס לאייפון 12 פרו מקס. זהו לא שינוי משמעותי, אבל זה בהחלט עוד צעד לכיוון מסך ללא מגרעת בכלל.
2. מערך הצילום בגב הטלפון בולט קצת יותר ביחס לאייפון 12 פרו מקס.

האייפון 13 פרו מקס מגיע ב-4 צבעים כחול, זהב, כסף ואפור. 


איכות המסך:

מסך האייפון 13 פרו מקס מגיע עם קצב רענון מסך של עד 120 הרץ (Hz), שלא תמצאו בדגמי האייפון 13 "הרגיל" וה-13 מיני. למי שעוד לא שמע על קצב רענון מסך, כך מודדים את כמות הפעמים בשניה שבו המסך מעדכן את התצוגה. כך שכמה שקצב הרענון גבוה יותר השימוש בטלפון חלק יותר.

אם עדיין לא השתמשת בטלפון עם קצב רענון מסך גבוה, לא תוכל/י להעריך את קצב הרענון הגבוה. אבל ברגע שתתחילו להשתמש בטלפון כזה מסך עם קצב רענון נמוך ירגיש לכם קצת תקוע.

קצב רענון גבוה צורך יותר סוללה, לכן האייפון 13 פרו מקס מצויד בטכנולוגיה שעוזרת לטלפון לזהות מתי קצב רענון גבוה נצרך ומתי אפשר לוותר עליו לטובתך חיי הסוללה. וכך המסך יכול להתאים את קצב רענון המסך בין 10 ל-120 הרץ לפי הצורך.

בהירות המסך ב-13 פרו מקס עברה שדרוג ועכשיו היא מגיעה עד 1,200 ניטים, כלומר המסך בהיר יותר. לשם השוואה ה-12 פרו מקס מגיע עד 1,000 ניטים.

קרדיט – אפל המסך יכול להתאים את קצב רענון המסך בין 10 ל-120 הרץ לפי הצורך

ביצועים ונוחות שימוש :

הדגמים האייפון 13 שהושקו כולם מצוידים במעבד ה- A15 Bionic של אפל, זהו מעבד הכי חדש שיש לאפל להציע וזהו כנראה המעבד הכי טוב שיש כיום בשוק. בהשקת האייפונים החדשים אפל הכריזה שהמעבד החדש שלה יותר טוב מהמתחרים ב-50%, או במילים אחרות בפי 1.5. לא ברור בדיוק מיהם המתחרים ועם איזה טלפון (/מעבד) בדיוק ערכו את ההשוואה, אבל מה שאפשר להיות בטוחים זה האייפונים החדשים הרבה יותר מהירים מטלפונים הפועלים על אנדרואיד שיש כיום בשוק.

נוחות שימוש :

עם מעבד מהיר חדש ומהיר מאוד, מסך בגודל 6.7 אינץ', עם רזולוציה גבוהה, עם קצב רענון מסך של עד 120 הרץ, מצלמות מצוינות (נרחיב על זה בהמשך), חיי סוללה ארוכים (גם על זה נרחיב בהמשך) ועוד. האייפון 13 פרו מקס הוא טלפון מומלץ שיתאים לכל מטרה:
החל מצפיה בסרטים – המסך הגדול והאיכותי, ממשיך בגיימינג – המעבד החזק וקצב רענון המסך של עד 120 הרץ יספקו חווית משחק מצויינים, ממשיך בצילום – עם המצלמות המצויינות וחיי הסוללה הארוכים תוכלו לצלם תמונות מצויינות בלי סוף.


מצלמה ווידאו :

מערך הצילום בגב האייפון 13 פרו מקס מגיע עם 3 מצלמות:

  1. עדשת 12 MP רחבה עם צמצם 1.5
  2. עדשת טלפוטו עם 12 MP, מאפשר זום אופטי עד X3
  3. עדשת 12 MP אולטרה רחבה עם צמצם 1.8

מצלמה ראשונה המצלמה הראשית של האייפון 13 פרו מקס מצלמת תמונות חדות ואיכותיות מאוד בצילום באור. גם בצילום בחושך המצלמה מצלמת תמונות טובות מאוד, אבל נרחיב על זה מיד.

מצלמה שנייה מצלמת טלפוטו של האייפון 13 פרו מקס מאפשרת זום אופטי של עד X3, שזה פחות ממה שאפשר למצוא ברוב הטלפונים היום, אבל זה בהחלט מספיק למשתמש הממוצע.

מצלמה שלישית היא מצלמה עם עדשה אולטרה רחבה שמצלמת תמונות איכותיות מאוד.

מכירים את זה שאתם רוצים לצלם תמונה בחושך, אז אתם מפעילים את פיצ'ר הצילום לילה (או שזה נדלק אוטומטית תלוי בטלפונים) ולוחצים על כפתור הצילום, ואופס עכשיו צריך להחזיק את הטלפון לכ-10 שניות בלי לזוז אחרת התמונה תצא מטושטשת.

בדיוק כדי לפתור את הבעיה הזאת אפל ציידה את המצלמות בחיישנים גדולים יותר המאפשרים כניסה של יותר אור, כך במקום להחזיק את הטלפון ל-10 שניות בצילום לילה כמו ברוב הטלפונים מספיק 3 שניות (פחות משליש מהזמן).

אפשר גם לשנות בהגדרות שמשך הצילום יהיה 10 שניות, וכך לקבל תמונות בהירות הרבה יותר.

אפל וסמסונג ידועים בחילוקי הדעות ביניהם לגבי עריכה אוטומטית של התמונות, בעוד שתמונות שצולמו במכשירי סמסונג נראו כאילו עברו עריכה לשיפור הנראות של התמונה. אפל לעומת זאת נשארה בדעתה שהתמונות צריכות להיות כמה שיותר אמיתיות ללא עריכה כלל.

כל זה עד עכשיו, באייפון 13 פרו מקס אפשר לקבוע את הגדרות הפילטר שבו תרצו להשתמש, אבל שלא כמו אצל מסמסונג באייפון הגדרות הפילטר הם בעצם הגדרות החיישן עצמו כך שאי אפשר לשנות את הפילטר אחרי הצילום.

וידאו :

החידוש העיקרי בצילום הוידאו הוא מה שאפל מכנה אותו "מצב סינמטי". במצב סינמטי המצלמה מתמקדת במצולם ומטשטשת את הרקע, במקרה ויש כמה אנשים המצלמה תתמקד באדם הקרוב יותר לטלפון, אבל אם אחד יפסיק לדבר והשני יתחיל לדבר המיקוד יעבור אל האחד שמדבר. ואפשר גם כמובן להגדיר ידנית את מיקוד המצלמה.

האם זה פיצ'ר שימושי או סתם תעלול שיווקי ? התשובה הנכונה תהיה כנראה שזהו תעלול שיווקי שכן יכול לבוא לידי שימוש לפעמים.

קרדיט – אפל במצב סינמטי המצלמה מתמקדת במצולם ומטשטשת את הרקע


סוללה :

האייפון 13 פרו מקס מצויד בסוללה בקיבולת 4,352 mAh, זהו האייפון עם הסוללה הכי גדולה שאפל יצרה. סוללה עם קיבולת גדולה ביחד עם מעבד חסכוני מאוד בצריכת החשמל שיש בטלפון, נותנים לאייפון 13 פרו מקס יכולות להחזיק בקלות יומיים של שימוש רגיל.

גם אם אתם מאלו שמשתמשים הרבה מאוד בטלפון במהלך היום, סביר להניח שתגמרו את היום עם יותר מ-20% סוללה. במילים אחרות צריך לעבוד קשה מאוד כדי לסיים את הסוללה של האייפון פרו מקס ביום אחד.


איכות השמע והרמקולים :

איכות השמע במהלך שיחה טובה מאוד, גם עוצמת הווליום של הטלפון טובה כדי לשמוע את הצד השני בשיחה.

אין כמעט חידוש ברמקולים של האייפון, וכמו בדגמי האייפון 12 גם בדגמי האייפון 13 הרמקולים משמשים כרמקולים סטריאופונים איכותיים ועוצמתיים.


עמידות (IP) ואבטחה:

האייפון 13 פרו מקס עמיד בתקן IP68, כלומר תוכלו להכניס את הטלפון לעומק של עד 6 מטר במשך חצי שעה. אף פעם לא מומלץ להכניס את הטלפון בכוונה למים, אבל בהחלט לא צריך יותר לפחד להסתובב עם הטלפון ליד הבריכה או במקלחת.

אבטחה :

כמו בכל דגמי האייפון האחרונים (למעט האייפון SE 2020) הטלפון מגיע ללא סורק טביעת אצבע, במקום טביעת אצבע אפל משתמשת בזיהוי פנים לפתיחת נעילת הטלפון.

אולי זה יראה מוזר קצת שאפל לא הוסיפה חיישן טביעת אצבע למרות תקופת הקורונה שבו כולם מסתובבים עם מסכות, הרי טכנולוגית זיהוי פנים לא עובדת עם מסכה על הפנים. אבל כנראה הסיבה שבגללה אפל הורידה את חיישן טביעת האצבע מדגמי האייפון שלה, היה בגלל שכך אפל רואה את הטלפונים בעתיד. כך למרות תקופה בת שנתיים או יותר (מי יודע מתי הסיוט הזה ייגמר סופית), שבה טכנולוגית זיהוי פנים היא לא האידיאל. זה לא סיבה מספיק טובה כדי לעזוב את חזון הטלפונים שנפתחים על ידי טכנולוגית זיהוי פנים. 


שווה את המחיר ?

מחיר האייפון 13 פרו מקס הוא גבוה יחסית, ואם תבחרו באפשרות של טרה בייט זיכרון בטלפון תקבלו טלפון עם תג מחיר של יותר מ-7,000 שקל. מה שהופך את הטלפון הזה לאייפון הראשון שעובר את מחיר ה-7,000 שקל בארץ.

אחרי ההלם הראשוני מהמחיר הגבוה אפשר להירגע קצת. דגם האייפון 13 פרו מקס עם 128 ג'יגה זיכרון מגיע במחיר קצת יותר סביר הנע בסביבות ה-4,500 שקל.

אז למי מומלץ האייפון 13 פרו מקס ?

1. לאלו ש-4,500 שקל לא עושה להם חור בכיס
2. למי שמחפש את הטלפון הכי טוב שיש כיום בשוק, כי האייפון 13 פרו מקס הוא הטלפון הכי טוב שיש נכון להיום


כללי :
דגם :אייפון 13 פרו מקס, iPhone 13 Pro Max
הושק ב :ספטמבר 2021
מידות :160.8 מ"מ, 78 מ"מ, 7.7 מ"מ
משקל :240 גרם
דור בלוטוס :5.0
מעבד ואחסון :
מערכת הפעלה :ios 15
מעבד :A15 ביוניק (A15 Bionic)
כמות ליבות :6
זיכרון עבודה (RAM) :GB 6
שטח אחסון (ROM) :1TB ,512GB ,256GB, 128GB,
חריץ הרחבה :אין
תצוגה :
גודל מסך :6.7 אינץ'
רזולוציה :2,778×1,284
צפיפות פיקסלים :ppi 458
בהירות :עד 1,200 ניט
מסך מלא :יש
מצלמה :
מצלמת סלפי :12 MP
מערך צילום אחורי :שלוש עדשות
ראשונה :12MP
שניה :זום עד X3 ו-12MP
שלישית :אולטרה רחבה ו-12MP
וידאו :4K ו 60-fps, ב-1080p עד 120- fps
עמידות ואבטחה :
תקן IP :68
שזה אומר :עד חצי שעה בעומק של עד 6 מטר, עמידות מלאה לאבק ולכלוך
סיסמה רגילה :יש
סורק טביעת אצבע :אין
סורק פנים :יש
סוללה :
סוג :Li-Ion
קיבולת :4,352 mAh
שווה לשעות מסך :לא עוכדן
כבל טעינה :לא עודכן
טעינה מהירה :עד 27W
טעינה אלחוטית :יש, תקן Qi

כתיבת תגובה